2016-10-26

Projekt KIK/20 „Wkład w poprawę przepustowości i kontroli kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce”

image

Projekt KIK/20 „Wkład w poprawę przepustowości i kontroli kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce"

Project KIK/20 „ Contribution to the imrovement of the capacity and the control of the train border crossing in Siemianówka"

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Szacunkowy całkowity koszt Projektu wyniósł ogółem 17.944.344,16 PLN, tj. 6.047.976 CHF. Całkowity koszt kwalifikowalny wynósł 17.427.243,97 PLN tj. 5.873.692 CHF, w tym kwota dofinansowania ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy wynosi 4.992.638 CHF (co stanowi 85%), natomiast pozostała kwota sfinansowana została ze środków krajowych.

Celem niniejszego Projektu było dostosowanie kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce do standardów Unii Europejskiej dla jej zewnętrznych granic oraz wymogów porozumienia z Schengen. Podejmowane działania przyczyniły się do wzrostu bezpieczeństwa, a także uszczelnienia granicy Unii Europejskiej, poprawy funkcjonowania kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce w zakresie ruchu towarowego, skrócenia czasu odprawy celnej dla składów pociągów, poprawy warunków pracy służb granicznych. Wymieszany ruch pociągów (krajowych i międzynarodowych) na stacji, niewystarczające do kontroli i odprawy granicznej pomieszczenia oraz słabe wyposażenie w urządzenia techniczne powodowały zagrożenie skuteczności kontroli i co się z tym wiąże szczelności granicy.

Realizacja projektu ułatwiła pracę służbom granicznym, zapewniając skuteczniejszą ochronę granicy, zintegrowane zarządzanie aspektami bezpieczeństwa, w kontekście przewozu dóbr z Białorusi oraz innych państw. Projekt ma również newralgiczne znaczenie dla rozwoju przedsiębiorczości na tym terenie, szczególnie związanej z przewozem i obrotem drewna.

Zakres rzeczowy projektu KIK/20 „Wkład w poprawę przepustowości i kontroli kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce” obejmował budowę podstawowych obiektów kubaturowych: a mianowicie: budynki Straży Granicznej, Służby Celnej, budynek kontroli fitosanitarnej, budynek gospodarczy, zadaszoną rampę przeładunkową, drogi, ogrodzenia. Wybudowano instalacje wewnętrzne takie jak instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne (system kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, zasilania gwarantowanego, telewizji dozorowej, sygnalizacji pożaru i łączności radiowej) i instalacje zewnętrzne tj. sieci sanitarne, elektryczne i teletechniczne Obiekty przejścia wyposażone zostały w sprzęt i urządzenia niezbędne  do prowadzenia skutecznej kontroli granicznej. Po wybudowaniu infrastruktury kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce uzyskane zostały pozwolenia na użytkowanie obiektów.

Okres rzeczowej realizacji Projektu ustalony został na okres 31 miesięcy, tj. rozpoczęcie realizacji: 01/11/2011, natomiast zakończenie realizacji: 30/06/2014.

Wprowadzenie w życie tego Projektu przyczyni się do zniwelowania różnic społeczno-ekonomicznych między Polską a innymi, bardziej rozwiniętymi państwami Unii Europejskiej, między województwem podlaskim, a innymi, bardziej rozwiniętymi regionami Polski. Zapewni również dodatkowe bezpieczeństwo dla państw wspólnoty oraz tych, których dotyczy porozumienie z Schengen, jak np. Szwajcaria. Pod względem bezpieczeństwa publicznego na przejściu granicznym oraz bezpieczeństwa kolejowego ruchu granicznego w kontekście importu towarów z Białorusi – istnieje dalece rozwinięta współpraca między instytucjami szczebla lokalnego i wojewódzkiego. Biorąc pod uwagę mieszkańców tych terenów, wpłynie pozytywnie na: poczucie bezpieczeństwa, zatrudnienia i jakość wykonywanej pracy, poprawiając warunki i standard życia.

W dniu 25 października 2011 r. została zawarta Umowa ws. Projektu pomiędzy Ambasadą Szwajcarii w Warszawie a Ministerstwem Rozwoju Regionalnego dla niniejszego Projektu, pełniącym funkcję Krajowej Instytucji Koordynującej.

W dniu 22 listopada 2011 r. Dyrektor Władzy Wdrażającej Programy Europejskie w Warszawie (Instytucja Pośrednicząca Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy) wraz z Wojewodą Podlaskim, na mocy Umowy w Sprawie Projektu zawartej 25 października br., podpisali Porozumienie w Sprawie Realizacji Projektu „Wkład w poprawę przepustowości i kontroli kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce”.

W dniu 24 kwietnia 2012 roku, w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, zawarta została umowa na pełnienie czynności inżyniera kontraktu prac związanych z budową infrastruktury kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce w ramach realizacji Projektu KIK/20.

Ponadto w ramach prowadzonych działań promocyjnych Projektu, po przeprowadzeniu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego, w dniu 6 sierpnia 2012 roku podpisane zostały umowy na wykonanie i dostawę materiałów promocyjnych. Przez cały okres realizacji projektu prowadzona była ich dystrybucja.

W dniu 23 sierpnia 2012 roku z wykonawcą wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego zawarta została umowa na realizację robót budowlanych. W dniu 28 sierpnia 2012 roku przekazano wykonawcy plac budowy, natomiast w dniu 5 września 2012 roku wykonawca przystąpił do rozpoczęcia robót budowlanych.

W trakcie realizacji umowy prowadzone były prace na placu budowy związane z budową wszystkich obiektów ujętych w projekcie oraz roboty zewnętrzne. Po zakończeniu robót drogowych przygotowawczych i robót ziemnych, wykonano ciągi jezdne i piesze. Prace przebiegały zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem. Po zrealizowaniu robót budowlanych wewnątrz obiektów, wykonawca wyposażył w ramach pierwszego wyposażenia w meble biurowe nowowybudowane budynki.

Na dzień 30 sierpnia 2013 roku wykonawca zgodnie z przyjętym terminem umownym zgłosił gotowość obiektów do odbioru. Inwestor w tym celu powołał Komisję odbioru robót I etapu budowy, która swoim zasięgiem prac obejmowała między innymi: sieci i instalacje zewnętrzne, drogi, parkingi, ciągi piesze i zieleni, budynki Izby Celnej, Straży Granicznej i służb fitosanitarnych, a także rampę rozładunkową, stację transformatorową, agregatownię, kotłownię i zbiornik retencyjno – rozsączający.

W dniu 27 września 2013 roku Protokołem Odbioru Końcowego Komisja dokonała odbioru zrealizowanych robót budowlanych. Zgodnie z wymogami prawa budowlanego zawiadomiono właściwe organy o zakończeniu budowy obiektu budowlanego i zamiarze przystąpienia do użytkowania. Prowadzono prace związane z przekazywaniem obiektów na stan środków trwałych, przekazywaniem obiektów i ich pomieszczeń dla poszczególnych służb granicznych. Uzyskano pozwolenia na użytkowanie nowowybudowanych obiektów.

W dniu 01 października 2013 roku firma wyłoniona w przetargu zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zamontowała tablicę pamiątkową na Budynku Głównym Straży Granicznej i Służby Celnej. Ponadto na wszystkich wybudowanych w ramach projektu obiektach umieszczone zostały tabliczki informacyjne.

Z dniem 01 stycznia 2014 roku służby graniczne, celne i fitosanitarne rozpoczęły odprawy w nowowybudowanej infrastrukturze. W ramach budowy budynku fitosanitarnego stworzono infrastrukturę do dokonywania odpraw fitosanitarnych co umożliwiło otwarcie nowego punktu kontroli fitosanitarnej.

W dniu 10 stycznia 2014 roku Wojewoda Podlaski wraz z Ambasadorem Szwajcarii Lukasem Berlingiem uroczyście otworzyli nowe obiekty na kolejowym przejściu granicznym w Siemianówce. W uroczystości udział wzięli m.in.: Leszek Szerepka – Ambasador Rzeczypospolitej Polski na Białorusi, Dariusz Bogdan – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Grzegorz Polak – Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Funduszy Europejskich w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Roland Python – Dyrektor Biura Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy, gen. Dominik Tracz – Komendant Główny  Straży Granicznej, Jurij Szulejko – Wicegubernator Obwodu Grodzieńskiego, Andrzej Chodkiewicz – Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie, Aleksander Berebenia – Konsul Generalny Białorusi w Białymstoku, Jarosław Dworzański – Marszałek Województwa Podlaskiego, Mikołaj Pawilcz – Wójt Gminy Narewka, Jego Ekscelencja ks. Biskup Henryk Ciereszko, przedstawiciel kościoła prawosławnego - ks. Piotr Augustynczyk, gen. Mirosław Sienkiewicz – Dyrektor Izby Celnej w Białymstoku, płk Andrzej Rytwiński – Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, lokalni samorządowcy, przedstawiciele środowisk przedsiębiorców z terenu kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce, funkcjonariusze Straży Granicznej i Izby Celnej oraz pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. W trakcie uroczystości zebrani goście oprowadzeni zostali po nowowybudowanych budynkach. Prezentowane były również zdjęcia i filmy prezentujące poszczególne etapy budowy kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce w ramach realizowanego Projektu.

W dniu 16 stycznia 2014 roku Wojewoda Podlaski podpisał Aneks nr 1 do Porozumienia nr UPR/SPPW/1.2/KIK/20 w sprawie Realizacji Projektu „Wkład w poprawę przepustowości i kontroli kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce”, który m.in.  wydłużył okres rzeczowej realizacji Projektu  do 30 czerwca 2014 roku oraz wprowadził zmiany w budżecie projektu uwzględniając wydatki niekwalifikowalne.

W dniu 31 stycznia 2014 roku w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej poz. 154 ukazało się Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 stycznia 2014 r zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu punktów wwozu przez które można wprowadzać rośliny, produkty roślinne lub przedmioty. W/w rozporządzeniu w załączniku w tabeli „Wykaz punktów wwozu, przez które można wprowadzać rośliny, produkty roślinne lub przedmioty bezpośrednio z państw trzecich na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej „ w lp. III dodano pkt 7  - punkt odpraw fitosanitarnych na kolejowym przejściu granicznym w Siemianówce.   

W dniu 11 czerwca 2014 roku Wojewoda Podlaski podpisał Aneks nr 2 do Porozumienia nr UPR/SPPW/1.2/KIK/20, który dotyczył zmian w uproszczonym budżecie projektu i pozwolił na wykorzystanie powstałych oszczędności na dodatkowe wyposażenie służb pracujących na kolejowym przejściu granicznym w Siemianówce. W ramach oszczędności za kwotę 447 898,00 PLN zakupiono dwa wideoendoskopy bardzo pomocne przy przeszukiwaniu trudno dostępnych miejsc znajdujących się w wagonach kolejowych a także detektor przemytu który umożliwia wykrycie próby nielegalnego wwozu do Polski leków, papierosów, materiałów wybuchowych i broni. W ramach oszczędności zakupiono również ciągniczek ogrodowy do koszenia i odśnieżania, a także uzupełniono system telefonii bezprzewodowej IP Służby Celnej o dodatkowe 4 stacje bazowe DECT i 5 aparatów telefonicznych DECT, jak również zakupiono urządzenia i wykonano zewnętrzną sieć bezprzewodową WLAN na rampie kolejowej  dzięki której uzyskano połączenie urządzenia wykorzystywanego przy odprawie na torach kolejowych z wewnętrzną siecią telefoniczną służb.

W dniu 23 czerwca 2014 roku Wojewoda Podlaski zorganizował konferencję kończącą  realizację projektu KIK/20 „Wkład w poprawę przepustowości i kontroli kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele:  Biura Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy, Władzy Wdrażającej Programy Europejskie, Departamentu Programów Pomocowych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, a także  lokalni przedsiębiorcy, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Cargo, lokalni samorządowcy, Podlaski Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Dyrektor Izby Celnej w Białymstoku, funkcjonariusze Straży Granicznej i Izby Celnej oraz pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wojewoda Podlaski oprowadził zebranych gości po terenie kolejowego przejścia granicznego prezentując zrealizowany projekt oraz dokupiony dodatkowy sprzęt, dzięki któremu praca służb na przejściu będzie znacznie skuteczniejsza.

Wojewoda Podlaski serdecznie podziękował stronie szwajcarskiej za umożliwienie wykorzystania  dodatkowych środków finansowych na doposażenie służb pracujących na przejściach. Nowowybudowane i odpowiednio wyposażone kolejowe przejście graniczne w Siemianówce znacznie poprawi poziom bezpieczeństwa i szczelności zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Dyrektor Izby Celnej Pan Mirosław Sienkiewicz potwierdził zauważalny wzrost importu i eksportu produktów na granicy w Siemianówce. Wójt Gminy Narewka Pan Mikołaj Pawilcz stwierdził, że zmodernizowane przejście już w chwili obecnej wzbudza ogromne zainteresowanie lokalnych przedsiębiorców a to w przyszłej perspektywie spowoduje wzmożone ożywienie i rozwój całej gminy. Niniejszy fakt potwierdzili zebrani na spotkaniu przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców - prezesi firm KREX Spółka z o.o., AIDA Spółka z o.o. oraz PW ALTRANS.

Kolejowe przejście graniczne w Siemianówce ukierunkowane jest na eksport przede wszystkim  takich produktów jak płyty wiórowe, panele podłogowe, meble i akcesoria meblowe opakowania plastikowe i szklane a także  materiały chemii budowlanej i akcesoria łazienkowe, natomiast importowany jest głównie gaz propan-butan, węgiel kamienny, blacha stalowa, różne nawozy mineralne, cement pellet drzewny i słonecznikowy a także pojazdy takie jak ciągniki rolnicze.

Kolejowe przejście graniczne w Siemianówce funkcjonuje w nowowybudowanych obiektach od kilku miesięcy, niemniej jednak zauważalny jest jego pozytywny wpływ na warunki pracy służb granicznych. Nie bez znaczenia ma to również wpływ na lokalną społeczność. Założony cel, a mianowicie zmniejszenie różnic w rozwoju społeczno – gospodarczym pomiędzy Polską, a wysoko rozwiniętymi krajami Unii Europejskiej a także dostosowanie przejść granicznych do wymogów z porozumienia Schengen został osiągnięty.

Na etapie raportu z przeglądu końcowego, który odbył się w dniu 15 kwietnia 2014 roku strona szwajcarska Projekt KIK/20 oceniła pozytywnie, jako przedsięwzięcie niskiego ryzyka, bardzo dobrze zorganizowane i zarządzane przez cały okres jego realizacji.


W plikach do pobrania poniżej znajdują się:

1. Linki do stron internetowych dotyczących postępu prac realizowanego projektu KIK/20 "Wkład w poprawę przepustowości i kontroli kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce.

2. Zdjęcia wybudowanych obiektów, zdjęcia z uroczystego otwarcia Kolejowego Przejścia Granicznego w Siemianówce oraz zdjęcia z konferencji kończącej realizację projektu KIK/20 w dniu 23 czerwca 2014 roku.


 

Załączniki

Przeczytaj o systemie i przetwarzanych w nim danych

Tożsamość administratora systemu
Administratorem Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP), który służy do udostępniania podmiotowych stron BIP jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-583) przy Al. Ujazdowskich 1/3, który zapewnia jego rozwój i utrzymanie. Minister Cyfryzacji w ramach utrzymywania i udostępniania systemu SSDIP zapewnia bezpieczeństwo publikowanych danych, wymagane funkcjonalności oraz rejestrowanie i nadawanie uprawnień redaktorów BIP dla osób wskazanych we wnioskach podmiotów zainteresowanych utworzeniem własnych stron podmiotowych przy użyciu SSDIP zgodnie z art. 9 ust. 4 pkt 3 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429).
Minister Cyfryzacji, jako administrator systemu SSDIP jest jednocześnie administratorem danych osób wnioskujących o dostęp do SSDIP w celu utworzenia podmiotowych stron BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania.
Tożsamość administratora danych
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w systemie SSDIP w zakresie osób wnioskujących o utworzenie podmiotowej strony BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania (redaktorów podmiotowych stron BIP) jest Minister Cyfryzacji.

Administratorami danych publikowanych na podmiotowych stronach BIP utworzonych w ramach SSDIP są podmioty, które daną stronę podmiotową BIP utworzyły. Podmioty te decydują o treści danych, w tym treści i zakresie danych osobowych publikowanych na podmiotowych stronach BIP, ich rozmieszczeniu, modyfikacji i usuwaniu.
Minister Cyfryzacji, jako Administrator systemu SSDIP w odniesieniu do materiałów publikowanych na podmiotowych stronach BIP jest podmiotem przetwarzającym. Może on ingerować w treść materiałów publikowanych na poszczególnych stronach podmiotowych BIP jedynie w przypadku, gdy właściwy podmiot, który daną stronę utworzył i nią zarządza utracił do niej dostęp lub z innych przyczyn utracił nad nią kontrolę.
Dane kontaktowe administratora systemu SSDIP
Z administratorem systemu SSDIP można się skontaktować poprzez adres email mc@mc.gov.pl, pisemnie na adres siedziby administratora, lub na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.
Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych
Administrator systemu SSDIP wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email iod@mc.gov.pl lub listownie – na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować wyłącznie w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych osób składających wnioski o udostepnienie SSDIP, redaktorów poszczególnych stron BIP, oraz incydentów bezpieczeństwa.
W sprawach przetwarzania danych osobowych zawartych w treści materiałów publikowanych w ramach poszczególnych stron podmiotowych, należy się kontaktować z inspektorem ochrony danych podmiotu, którego strona BIP dotyczy, ich redaktorem lub kierownictwem podmiotu, który daną stronę podmiotowa BIP utworzył.
Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania
Celem przetwarzania danych publikowanych na stronach podmiotowych BIP przez poszczególne podmioty jest udostępnienie informacji publicznej wytworzonej w urzędzie i dotyczącej działalności urzędu. Podstawę prawną publikacji stanowi wypełnienie obowiązku prawnego, o którym mowa w art. 8 oraz art. 9 ust 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Celem udostępniania systemu SSDIP przez Ministra Cyfryzacji jest umożliwienie podmiotom zobowiązanym, o których mowa w art. 4 ust 1 i 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, utworzenia i prowadzenia własnych stron BIP (co wynika z art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ww. ustawy).
Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych
Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, nr telefonu, nr faksu dotyczące redaktorów podmiotowych stron BIP oraz dane osobowe publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na poszczególnych podmiotowych stronach BIP są danymi udostępnianymi publicznie bez żadnych ograniczeń, w tym Centralnemu Ośrodkowi Informatycznemu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132-136, któremu Ministerstwo Cyfryzacji powierzyło przetwarzanie danych przetwarzanych w ramach platformy SSDIP.
Okres przechowywania danych
Dane dotyczące osób wnioskujących o udostępnienie systemu SSDIP oraz dane osób wyznaczonych na redaktorów stron podmiotowych przechowywane są przez czas, w jakim osoby te pełniły swoje funkcje oraz przez okres wskazany w przepisach prawa po okresie, w którym osoby te przestały pełnić swoje funkcje.
Dane osobowe osób zawarte w materiałach publikowanych w ramach podmiotowych stron BIP przechowywane są przez okres ustalony przez osoby zarządzające treścią tych stron.
Prawa podmiotów danych
Osoby, których dane są przetwarzane w systemie głównym SSDIP, w tym osoby składające wnioski o przyznanie dostępu do SSDIP oraz osoby będące redaktorami podmiotowych stron BIP, mają prawo dostępu do swoich danych, prawo do sprzeciwu, prawo ograniczenia przetwarzania oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora systemu tj. Ministra Cyfryzacji lub wyznaczonego inspektora ochrony danych na adres iod@mc.gov.pl.
Osoby, których dane są publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na podmiotowych stronach BIP maja prawo dostępu do danych, prawo do sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, w którym ich publikacja jest wymagana. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora danych podmiotu, którego dana strona BIP dotyczy, lub wyznaczonego przez niego inspektora ochrony danych.
Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Osobom, których dane są przetwarzane w systemie SSDIP lub na podmiotowych stronach BIP publikowanych przez poszczególne podmioty przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych
Przetwarzanie danych osobowych osób składających wnioski o dostęp do SSDIP oraz osób wyznaczonych do redakcji poszczególnych stron podmiotowych BIP jest niezbędne dla zapewnienia kontroli dostępu i wynika z przepisu prawa, tj. art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429) oraz § 15 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68), w związku z art. 20a ustawy z dnia 17 lutego o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700, 730, 848, 1590 i 2294) i przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247).
Publikowanie danych osobowych na stronie systemu SSDIP oraz na podmiotowych stronach BIP jest dopuszczalne tylko wtedy, jeśli wynika z przepisów prawa, lub jeśli administrator danych uzyskał zgodę tych osób na ich publikację.



Zapoznałem się..